Підсумки читацького 2022 року
Добре, що взагалі стільки начитала.
нонфік: "Кулінарна мандрівка в Гетьманщину" Сокирка — дуже рекомендую, багато чого нового для себе дізналася; "Релігія має померти" Агеєва — багато плюсиків за насмішки з російської православної церкви, а поза тим цікава інформація про релігію, над якою справді можна подумати, й подано з цілісним гумором (найкраще застосування гумору від видань "Віхоли").
супротив, війна, абсурд, сміх: тріо основних — це "Світлий шлях" Асєєва, "Сад Гетсиманський" Багряного та "Архіви КГБ" Андрющенка. Книжка, яка рятувала мою менталку в підвалі — "Безодня" Влада Сорда. Книжка, яку я мала б прочитати до вторгнення, як видавництво й рекомендувало, — "Без паніки! Як вижити, боротися, й перемогти під час бойових дій". Додатково — роздуми про те, як суспільства сприймають далекі війни й збройні конфлікти, як їх зображають медіа, як працюють репортери та що таке справжня журналістка в книжці-інтерв'ю з польським репортером Ришардом Капусцінським "Автопортрет репортера" (не питайте, де я її знайшла, там залишався 1 примірник).
завершення, якого я не хотіла: "Брама Птолемея" Страуда. Найкращі серії знають, коли вчасно зупинитися, але це не завадить мені сумувати через те, що вони скінчилися. 10/10
красиво, естетично, заворожливо: "Десять тисяч дверей Дженьєрі" Алікс І. Герроу, "Історії Сахари" Саньмао, "Змій з Ессексу" Сари Перрі. Гарні тексти, дуже шкода, що вони трапилися мені саме цього року, відчуваю, що я так і не змогла до кінця в них зануритися, щоб уповні зацінити.
фантастичне з прицілом: "365 новорічних слів" — брала участь у конкурсі новорічних мініатюр, тому, звісно, читала більше, ніж у цій збірці, але було кілька текстів, які справді мене приємно здивували. Збірка про дива, про український (!) зимовий цикл свят, про наших військових, і класно, що є можливість поринати в цю атмосферу на Новий рік. "ГЛІЛ" Горбунова — іще одна приємна несподіванка. Це міське фентезі про Львів, і воно дуже кумедне. Маршрутки — топ. "Спадок професора Пулюя" Ігоря Сіліври — жодних несподіванок, я знала, що чекати, і я це отримала. Результатом загалом задоволена. Як-то кажуть, дайте такого ще.
пункт для Дискордії: "Дискордія" Остапа Українця. Читайте.
пункт для гейзерів крові і відрубаних голів: "Пані Тиша" & "Битва безсмертних" Саульського. Це мав би бути мій стандартний пункт про японщину насправді, і я б розказала, що я в захваті від роботи з джерелами, і що мені дуже сподобалось про кораблі в останній частині, але ця назва крутіша. :)
чи то я дурна, чи то книжка дивна: "Дефіляда в Москві" Кожелянка і "The Empress of Salt and Fortune" Нґі Во. Останнє ще перечитаю, напевно. Може, просто аудіокнижка — не той формат для цього тексту. З "Дефілядою" простіше, я там просто не зрозуміла, до чого вів автор, якщо він взагалі до чогось вів, крім фантазії на тему.
кіно краще: "Шалено багаті азійці" Кевін Кван.
розчарування року: "Гостролист" Діккенса", "Одне за одним" Рут Веа — від обох авторів чекала більшого: від Діккенса, бо це мій улюблений Діккенс, від Рут Веа, бо вона вважається однією з найкращих авторок трилерів. Однак обидві книжки — таке.
основний любовний інтерес — крінж: "Школа Добра і Зла" Зомана Чейнані. Я готова терпіти Тедроса, чесно. Але другий підцикл — це вже занадто. Авторе, чому ти просто не можеш лишити Аґату в спокої і дозволити їй бути крутою без усього цього? Або принаймні дати їй нормального хлопця/дівчину/квіра/дракона/джина/антропоморфного кота/тощо? З іншого боку, токсичні стосунки Софі завжди рухають сюжет :) Попри те, що я прочитала всі шість книжок десь за тиждень, бо я страшенно люблю, коли тексти граються з казками чи їхніми концепціями, я б дуже хотіла, щоб Тедрос лишався на другому плані що сюжету, що любовної лінії. У нього немає прагнення щось довести чи природніх навичок лідера — він як був втіленням мачизму, так і лишився. І чи зрозумів він це? Нііі. А могла б бути красива героїчна смерть десь в третій частині.
мальописи: окрім "Ательє чарівних капелюхів", про які я вже неодноразово казала, що їх люблю, варто виділити три речі. "Берегиня" Наунау — прекрасний малюнок, містична історія, соціальна тематика; "Чарівник бібліотеки" Міцу Ідзумі — просто в кокоро, дещо схожа атмосфера з "Мрійником Стренджом", тобто книжки, мрії, пригоди, обіцянка чогось надзвичайного; "Троє проти зла. Частина 3" — нарешті продовження, як завжди, найвищий рівень мематичності.
Література
- Олексій Сокирко "Кулінарна мандрівка в Гетьманщину"
- Станіслав Асєєв "Світлий шлях. Історія одного концтабору"
- Родман Філбрік "Хто вбив Даріуса Дрейка?"
- "365 новорічних слів. Антологія сучасної української фантастики"
- Джонатан Страуд "Бартімеус. Брама Птолемея"
- Андрій Горбунов "ГЛІЛ"
- Остап Українець "Дискордія"
- Джо Аберкромбі "Пів короля"
- Марта Джоселін "Еґґі Мортон. Тіло під фортепіано"
- Олександр Дєдик, Михайло Слободянюк, Олег Фешовець "Без паніки! Як вижити, боротися, й перемогти під час бойових дій. Порадник для цивільного населення"
- Влад Сорд "Безодня"
- Алікс І. Герроу "Десять тисяч дверей Дженьєрі"
- Василь Кожелянко "Дефіляда в Москві"
- Ришард Капусцінський "Автопортрет репортера"
- Олекса Стороженко "Марко Проклятий"
- В'ячеслав Агеєв "Релігія має померти"
- Іван Багряний "Сад Гетсиманський" (перший перечит після школи, і перечит з любові)
- Аркадій Саульський "Пані Тиша"
- Саньмао "Історії Сахари"
- Сара Перрі "Змій з Ессексу"
- Аркадій Саульський "Битва безсмертних"
- Пітер С. Біґл "Одного разу в Калабрії"
- Ігор Сілівра "Воля. Спадок професора Пулюя"
- Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла"
- Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла. Світ без принців"
- Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла. Останнє довго та щасливо"
- Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла. У пошуках слави"
- Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла. Кристал часу"
- Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла. Єдиний істинний король"
- Себастьєн Жапрізо "Пастка для Попелюшки"
- Едуард Андрющенко "Архіви КГБ. Невигадані історії"
- Чарльз Дікенс "Гостролист"
- Фенні Флеґґ "Різдво з червоним кардиналом"
- Кевін Кван "Шалено багаті азійці"
- Рут Веа "Одне за одним"
Комікси
- Пол Кіршнер "Єронім та Босх"
- Наунау "Берегиня"
- Камоме Шірохама "Ательє чаклунських капелюхів. Том 5"
- Кен Вакуі "Токійські месники. Том 1"
- "Аватар. Останній Маг Повітря. Книга 1: Обіцянка"
- Масаакі Ніномія "Ґаннібал. Том 2"
- Кен Вакуі "Токійські месники. Том 2"
- Міцу Ідзумі "Чарівник бібліотеки. Том 1"
- Астрід Ліндґрен, Ghibli "Роня, дочка розбійника. Книга 1: Дитина-громовиця"
- Астрід Ліндґрен, Ghibli "Роня, дочка розбійника. Книга 2: Літавиці"
- Астрід Ліндґрен, Ghibli "Роня, дочка розбійника. Книга 3: Ведмежа печера"
- Ярослав Світ, Тарас Ярмусь "Троє проти зла. Частина 3"
Коментарі
Дописати коментар