Підсумки читацького 2022 року

Добре, що взагалі стільки начитала.

нонфік: "Кулінарна мандрівка в Гетьманщину" Сокирка — дуже рекомендую, багато чого нового для себе дізналася; "Релігія має померти" Агеєва — багато плюсиків за насмішки з російської православної церкви, а поза тим цікава інформація про релігію, над якою справді можна подумати, й подано з цілісним гумором (найкраще застосування гумору від видань "Віхоли").

супротив, війна, абсурд, сміх: тріо основних — це "Світлий шлях" Асєєва, "Сад Гетсиманський" Багряного та "Архіви КГБ" Андрющенка. Книжка, яка рятувала мою менталку в підвалі — "Безодня" Влада Сорда. Книжка, яку я мала б прочитати до вторгнення, як видавництво й рекомендувало, — "Без паніки! Як вижити, боротися, й перемогти під час бойових дій". Додатково — роздуми про те, як суспільства сприймають далекі війни й збройні конфлікти, як їх зображають медіа, як працюють репортери та що таке справжня журналістка в книжці-інтерв'ю з польським репортером Ришардом Капусцінським "Автопортрет репортера" (не питайте, де я її знайшла, там залишався 1 примірник).

завершення, якого я не хотіла: "Брама Птолемея" Страуда. Найкращі серії знають, коли вчасно зупинитися, але це не завадить мені сумувати через те, що вони скінчилися. 10/10

красиво, естетично, заворожливо: "Десять тисяч дверей Дженьєрі" Алікс І. Герроу, "Історії Сахари" Саньмао, "Змій з Ессексу" Сари Перрі. Гарні тексти, дуже шкода, що вони трапилися мені саме цього року, відчуваю, що я так і не змогла до кінця в них зануритися, щоб уповні зацінити. 

фантастичне з прицілом: "365 новорічних слів" — брала участь у конкурсі новорічних мініатюр, тому, звісно, читала більше, ніж у цій збірці, але було кілька текстів, які справді мене приємно здивували. Збірка про дива, про український (!) зимовий цикл свят, про наших військових, і класно, що є можливість поринати в цю атмосферу на Новий рік. "ГЛІЛ" Горбунова — іще одна приємна несподіванка. Це міське фентезі про Львів, і воно дуже кумедне. Маршрутки — топ. "Спадок професора Пулюя" Ігоря Сіліври — жодних несподіванок, я знала, що чекати, і я це отримала. Результатом загалом задоволена. Як-то кажуть, дайте такого ще.

пункт для Дискордії: "Дискордія" Остапа Українця. Читайте.

пункт для гейзерів крові і відрубаних голів: "Пані Тиша" & "Битва безсмертних" Саульського. Це мав би бути мій стандартний пункт про японщину насправді, і я б розказала, що я в захваті від роботи з джерелами, і що мені дуже сподобалось про кораблі в останній частині, але ця назва крутіша. :) 

чи то я дурна, чи то книжка дивна: "Дефіляда в Москві" Кожелянка і "The Empress of Salt and Fortune" Нґі Во. Останнє ще перечитаю, напевно. Може, просто аудіокнижка — не той формат для цього тексту. З "Дефілядою" простіше, я там просто не зрозуміла, до чого вів автор, якщо він взагалі до чогось вів, крім фантазії на тему. 

кіно краще: "Шалено багаті азійці" Кевін Кван.

розчарування року: "Гостролист" Діккенса", "Одне за одним" Рут Веа — від обох авторів чекала більшого: від Діккенса, бо це мій улюблений Діккенс, від Рут Веа, бо вона вважається однією з найкращих авторок трилерів. Однак обидві книжки — таке.

основний любовний інтерес — крінж: "Школа Добра і Зла" Зомана Чейнані. Я готова терпіти Тедроса, чесно. Але другий підцикл — це вже занадто. Авторе, чому ти просто не можеш лишити Аґату в спокої і дозволити їй бути крутою без усього цього? Або принаймні дати їй нормального хлопця/дівчину/квіра/дракона/джина/антропоморфного кота/тощо? З іншого боку, токсичні стосунки Софі завжди рухають сюжет :) Попри те, що я прочитала всі шість книжок десь за тиждень, бо я страшенно люблю, коли тексти граються з казками чи їхніми концепціями, я б дуже хотіла, щоб Тедрос лишався на другому плані що сюжету, що любовної лінії. У нього немає прагнення щось довести чи природніх навичок лідера — він як був втіленням мачизму, так і лишився. І чи зрозумів він це? Нііі. А могла б бути красива героїчна смерть десь в третій частині.

мальописи: окрім "Ательє чарівних капелюхів", про які я вже неодноразово казала, що їх люблю, варто виділити три речі. "Берегиня" Наунау — прекрасний малюнок, містична історія, соціальна тематика;  "Чарівник бібліотеки" Міцу Ідзумі — просто в кокоро, дещо схожа атмосфера з "Мрійником Стренджом", тобто книжки, мрії, пригоди, обіцянка чогось надзвичайного; "Троє проти зла. Частина 3" — нарешті продовження, як завжди, найвищий рівень мематичності.

Література

  1. Олексій Сокирко "Кулінарна мандрівка в Гетьманщину" 
  2. Станіслав Асєєв "Світлий шлях. Історія одного концтабору" 
  3. Родман Філбрік "Хто вбив Даріуса Дрейка?"
  4. "365 новорічних слів. Антологія сучасної української фантастики"
  5. Джонатан Страуд "Бартімеус. Брама Птолемея"
  6. Андрій Горбунов "ГЛІЛ"
  7. Остап Українець "Дискордія"
  8. Джо Аберкромбі "Пів короля"
  9. Марта Джоселін "Еґґі Мортон. Тіло під фортепіано"
  10. Олександр Дєдик, Михайло Слободянюк, Олег Фешовець "Без паніки! Як вижити, боротися, й перемогти під час бойових дій. Порадник для цивільного населення"
  11. Влад Сорд "Безодня"
  12. Алікс І. Герроу "Десять тисяч дверей Дженьєрі"
  13. Василь Кожелянко "Дефіляда в Москві"
  14. Ришард Капусцінський "Автопортрет репортера"
  15. Олекса Стороженко "Марко Проклятий"
  16. В'ячеслав Агеєв "Релігія має померти"
  17. Іван Багряний "Сад Гетсиманський" (перший перечит після школи, і перечит з любові)
  18. Аркадій Саульський "Пані Тиша"
  19. Саньмао "Історії Сахари"
  20. Сара Перрі "Змій з Ессексу"
  21. Аркадій Саульський "Битва безсмертних"
  22. Пітер С. Біґл "Одного разу в Калабрії"
  23. Ігор Сілівра "Воля. Спадок професора Пулюя"
  24. Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла"
  25. Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла. Світ без принців"
  26. Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла. Останнє довго та щасливо"
  27. Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла. У пошуках слави"
  28. Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла. Кристал часу"
  29. Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла. Єдиний істинний король"
  30. Себастьєн Жапрізо "Пастка для Попелюшки"
  31. Едуард Андрющенко "Архіви КГБ. Невигадані історії"
  32. Чарльз Дікенс "Гостролист"
  33. Фенні Флеґґ "Різдво з червоним кардиналом"
  34. Кевін Кван "Шалено багаті азійці"
  35. Рут Веа "Одне за одним"

Комікси

  1. Пол Кіршнер "Єронім та Босх"
  2. Наунау "Берегиня"
  3. Камоме Шірохама "Ательє чаклунських капелюхів. Том 5"
  4. Кен Вакуі "Токійські месники. Том 1"
  5. "Аватар. Останній Маг Повітря. Книга 1: Обіцянка"
  6. Масаакі Ніномія "Ґаннібал. Том 2"
  7. Кен Вакуі "Токійські месники. Том 2"
  8. Міцу Ідзумі "Чарівник бібліотеки. Том 1"
  9. Астрід Ліндґрен, Ghibli "Роня, дочка розбійника. Книга 1: Дитина-громовиця"
  10. Астрід Ліндґрен, Ghibli "Роня, дочка розбійника. Книга 2: Літавиці"
  11. Астрід Ліндґрен, Ghibli "Роня, дочка розбійника. Книга 3: Ведмежа печера"
  12. Ярослав Світ, Тарас Ярмусь "Троє проти зла. Частина 3"

Коментарі

Популярні публікації